Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Басейн із термальними водами у Берегові — гордість чи ганьба Закарпаття?

Опубліковано: 06 Февраля 2011, 18:08:31, Переглядів: 22596, Рубрика: Новини Ужгорода, автор статті: Ужгород Інфо

Антисанітарією — по туристах!

По золоту – топтатися ногами. Унікальний комплекс із термальними водами у Берегові, аналогів яким немає в Україні, мав би стати однією з візитівок туристичного Закарпаття, а натомість є його ганьбою. Сюди їдуть туристи з країни та закордоння, годинами стоять під дверима, миються холодною водою в душі, милуються грибком на стінах – і більше й не думають повертатися. Чому так? Чому власники не відремонтують комплекс? Відповіді на ці та інші питання «Закарпатка» шукала у своєму черговому розслідуванні.  

Черги, холодна вода, грибок на стінах....

Днями до редакції надійшов лист від читача «Закарпатської Правди» Дмитра ПИРОГОВА з Берегівщини. Ось, що він пише: «7 січня я з чотирма друзями, які приїхали зі Сходу України, прийшов до басейну. З самого початку охорона закладу запропонувала нам і ще близько 30-м людям зачекати на вулиці, де лив дощ, і температура не перевищувала +2 градуси. Нам пояснили, що всередині немає місць для очікування і басейн заповнений відвідувачами. У той же час через прохід, який у закладі відведений для виходу, періодично приймали групи по 10-15 осіб. На пропозицію дати пояснення цьому факту або ж бодай запустити всіх для очікування у тепле приміщення, нам відмовили. У самій будівлі людей виявилося менше, ніж охорони. Всі зауваження ми виклали в книзі скарг та пропозицій. Після того, як сплатили в касі 30 гривень (без чеків і відповідного обліку), ми попрямували в роздягальню, яка просто шокувала! Комірки для одежі не зачиняються, в залі брудно та холодно, на стінах грибок. Щодо туалетів, то вони не в кращому стані: брудні унітази, води в бачках немає, навколо сольові відкладення та страшний сморід. У душових кабінках немає гарячої води, у роздягальнях – фенів для сушіння волосся (вийти в такий холод з мокрою головою на вулицю –  що може бути гірше?). Крім того, ні при вході у басейн, ні при виході не проводиться елементарна гігієнічна обробка відвідувачів. На додаток до всього ми побачили ще й таке – на території розгулюють бродячі пси, брудні, без намордників…».

Басейн із термальними водами у Берегові — гордість чи ганьба Закарпаття?

У принципі, знаючи, що так воно і є, кореспонденти «Закарпатки» все ж таки вирішили навідатися до басейну. Аби потім не було звинувачень, мовляв, набрехали… 

Насамперед з’ясували, що комплекс у Берегові – учбово-спортивна база «Закарпаття», що належить Центральній раді всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Міністерства АПК України.  

Потім – навідалися до самого комплексу. Побачили те, що й описувалося у скарзі – стара «радянська» будівля, вкрай маленьке та незручне приміщення для роздягальні, брудні туалети, холодні стіни, грибок суцільний і всюди та …натовпи туристів, які попри все хочуть поплавати в цілющій воді й платять за це гроші. 

Багато відгуків про селище залишають люди на форумі де обговорюють різні проблеми заходи та інше, інформацію подивіться тут.

«Над басейном не пар, а… перегар»

30 гривень за годину – така вартість лікувального плавання в басейні. Відверто кажучи, не так і мало, особливо враховуючи, що в сусідній угорській Ніредьгазі відпочиваєш за таку ж суму чотири години у комплексі з кількох басейнів. Якщо підрахувати, що, за словами керівництва басейну, від 50 до 400 відвідувачів упродовж дня у різні пори року приходять сюди, і хай вивести щось середнє – то ті ж таки 200-250 тисяч гривень лише від басейну база заробляє (дізнатися напевне не вдалося). А ще ж є готель, сауна та інші грошовиті «принади»… 

Щось заробляємо, але цього мало, каже керівництво закладу. Заступник голови всеукраїнського об’єднання Володимир РОСТОРГУЄВ телефоном розповів «Закарпатці», що за зібрані гроші треба й персоналу платити, й усю базу утримувати. Мовляв, «розігнатися» нема куди і нема як. «Знаєте, як воно: МінАПК головне – аби посіяти та пожати, а на спортивні заходи грошей немає». Тим не менше, стверджує, не все так погано. «У 2009-му ми звільнили попереднього директора, а новий нарешті почав наводити лад. За ті кошти, які вдається зібрати, він ремонтує навколишню інфраструктуру, адже окрім термальної купелі до учбово-оздоровчої бази також належать і спортзали (їх там кілька: для греко-римської боротьби, гімнастики, гандболу та міні-футболу), готель та сауна. Так, тільки минулого року відремонтували половину готелю, який обійшовся у 300 тисяч гривень, а ще зал для греко-римської боротьби. Зробили доріжки до самого комплексу, найняли охорону. До речі, останнє дуже важливо, бо досі нерідко над басейном стояв не пар від гарячої води, а перегар від п’яних відвідувачів…», – додає В. Росторгуєв.  

Поремонтуємо… Як тільки весна настане!

Володимир КОЛОДЄЄВ, заступник директора учбово-спортивної бази «Закарпаття», на балансі якої басейн, розповідає тут, з місця, а не з київських кабінетів. Каже, цього року таки вдалося «вибити» грошей з Києва, і на ці кошти планують весною зробити довгоочікуваний ремонт інфраструктури самого басейну. «Найголовніша проблема – це відсутність нормальних роздягалень. Ми прийняли рішення будувати другий поверх, де розмістимо нові кімнати для відпочиваючих та роздягальні, – розповів чиновник. – Загалом, термальний басейн може приймати набагато більше людей, ніж зараз. Але для цього потрібні роздягальні. Зараз їх приблизно 20. Через них і черги. Сподіваюся, весною зможемо вирішити цю проблему. Так само і з туалетом. На це все потрібно приблизно півмільйона гривень». Що стосується гарячої води, на відсутність якої так скаржаться відвідувачі, то Володимир Колодєєв стверджує, що вона… є, але не в такій кількості, якої би хотілося. «Те, що вона зараз ледве йде – причина у старому та неправильному проектуванні закладу,  – виправдовувався заступник директора, –  але скоро ми цю проблему не вирішимо, адже спочатку слід добудувати другий поверх, а вже потім налагодити постачання гарячої води, на що треба ще понад 30 тисяч гривень». 

Керівництво в особі Володимира Колодєєва переконує: «Ми все чудово розуміємо, але дайте нам трохи часу і ми наведемо тут повний порядок. Вже за 2 роки ви басейн не впізнаєте».

СЕС схаменулася: в басейні – антисанітарія! 

Здогадалися. Справді, таке враження, що санітарним лікарям до басейну немає ніякого діла. В. Росторгуєв каже, СЕС навідується до бази, бо там є харчоблок, «…але чому вони ніяких приписів не дають щодо басейну – не знаю». Головний державний санітарний лікар району Ігор ЦАР подав свою точку зору. Так, за його словами, це об’єкт середньої групи ризику, тому його перевіряють лише два рази в рік, якщо, звісно, немає звернень. Цього разу було, тому фахівці перевірили заклад. Отут і виявилося – не дарма: дійшли висновку, що в басейні суттєві порушення санітарного-гігієнічного режиму, іншими словами – суцільна антисанітарія (і чому вони раніше цього ніколи не помічали? – Авт.). За це санепідемстанція покарала адміністрацію штрафом аж на… 102 гривні. Пригрозила: мають навести порядок, за місяць прийдуть ще раз перевірять. Якщо й тоді нічого не зміниться – знову оштрафують. І знов таки… на ту ж саму суму. «Все розуміємо, нас не бояться через таке мізерне покарання, але ми нічого не можемо зробити, мусимо діяти згідно чинного законодавства, – пояснив І. Цар. – Тому про більше покарання мова не йде. До речі, від себе додам – заклад не може приймати стільки людей, скільки туди ходять. Він розрахований лише на спортсменів, а не на туристів. Його потрібно або розширяти, або зачиняти взагалі».

Поцікавилася «Закарпатка» і в Закарпатському обласному управлінні у справах захисту прав споживачів, що вони думають з приводу якості надання послуг у басейні. В управлінні пообіцяли перевірити факти й додали, що у разі виявлення порушень – штраф аж… 170 гривень. Ось таке покарання за те, що платиш кровні гроші за холодну воду в душових, грибок на стінах та бруд. 

Загалом виходить так, що за низку порушень керівництво басейну може відповісти аж на 272 гривні. Ось вона – ціна комфорту закарпатців...

Денис ФАЗЕКАШ, "Закарпатська правда"

ДОВІДКА

Чим корисний берегівський басейн?

Атеросклероз, ревматизм, варикоз, гіпертонія. Все це, а ще багато чого можна лікувати в термальних водах Берегівського басейну. Були б умови…

Термальні купелі міста є широко розповсюдженими природними кремнистими термальними водами і за окремими характеристиками можуть бути віднесені до так званих кремнистих терм – азотно-вуглекислих, азотно-метанових та вуглекислих на основі хлоридно-натрієвого складу різної мінералізації і т.д. Термальні води цього регіону утворились внаслідок оточуючих гір вулканічного походження. Зі збільшенням температури води збільшується і мінералізація – внаслідок цього росте концентрація натрія, кремнєвої кислоти, фтора, сульфата-іона, хлор-іона, і других корисних елементів. Лікування термальною водою рекомендовано при різних захворюваннях і не тільки вищезгаданих: ревматичні пороки серця дорослих і дітей, 1 стадія активності процесу недостачі кровообігу, 1 початкова і 2 стадії гіпертонічної хвороби, варикозне розширення вен, тромбофлебіт, захворювання опорно-рухового апарату, поліартрити нетуберкульозного характеру, захворювання хребта, остеохондроз, травматичні порушення кісток, м’язів, суглобів, захворювання центральної і периферичної нервової системи. Цікаво, що басейн зводили в 60-х роках минулого століття як частину бази для радянських спортсменів, але пізніше геологи виявили, що вода має цілющі властивості, і тепер басейн можуть відвідувати й звичайні громадяни.

ДО ТЕМИ

Берегівський басейн – приклад того, як не треба робити

Один раз прийшли, комфорт побачили – більше ніколи не прийдуть. На жаль, таке рішення приймає переважна більшість туристів, які навідуються до купелі. Умови обслуговування просто «вбивають»! Власне тому, каже експерт з туризму Олександр КОВАЛЬ, берегівський басейн – це приклад того, як не треба робити. 

«Читаючи Інтернет-форуми та відгуки щодо відвідин басейну, туристи згадують бруд та холод у коридорах, неякісне обслуговування, – зазначив О. Коваль. – Зрозуміло, що наступного разу туди ніхто не приїде, а якщо захочуть поплавати, оберуть для цього сусідню Угорщину, де в Ніредьгазі чи інших містечках є також лікувальні басейни, але зі значно кращим сервісом». 

За словами експерта, на жаль, через те, що в закладі були такі жахливі умови, «програвало» і все туристичне Берегово. «Бо якщо спитати туриста, з чим асоціюється це містечко, то він обов’язково поруч з вином назве термальний басейн», – уточнює О. Коваль. 

До речі, він додає, що, зволікаючи з ремонтом, керівництво басейну ризикує втратити і тих туристів, яких навіть такий сервіс задовольняє: на околиці Берегова при в’їзді з боку Мукачева вже готується приймати відпочиваючих сучасний комплекс із термальними басейнами, який має всі шанси перейняти від «совєтського» басейну звання «родзинки Закарпаття». 

Поділіться цим з друзями:
Фото до статті:

Мітки: туристи, антисанітарія, фоторепортаж, туризм, Закарпаття, Берегово, Басейн із термальними водами,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
4 лютого близько 20-ї години на міжнародному пункті пропуску «Лужанка», що на українсько-угорському кордоні, під час проходження прикордонно-митного контролю при виїзді з України було помічено явне хвилювання 31-річного громадянина України, який виїжджав - Читати далі
Крадіжки, сварки, бійки... - Читати далі
Через ріст кількості хворих на ГРВІ та з метою попередження поширення інфекції в Ужгороді застосовують обмежувальні заходи – тимчасово (на тиждень) зупиняють навчально-виховний процес у двох закладах: в Ужгородській гімназії та в угорськомовній гімназії - Читати далі
Велика автомобільна аварія у Закарпатті: зіткнулись два легковики та автобус з пасажирами. 18 поранених та двоє загиблих. - Читати далі
Чергову “антисамогонну” операцію провели днями рахівські правоохоронці. - Читати далі