Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Догляд за орхідеями

Опубліковано: 02 Февраля 2019, 18:41:12, Переглядів: 421, Рубрика: , автор статті: Ужгород Інфо
Догляд за орхідеями

Ніжні квіти на тонкому стеблі - орхідеї. На перший погляд здається, що вони потребують ретельного догляду і з ними багато клопотів. Насправді все не так складно, щоб ви переконалися у цьому - основні поради по догляду за орхідеями.

Ще зовсім недавно не можна було навіть і подумати, що орхідею, квітку - паразита, яка росте на деревах тропічних і субтропічних регіонів, можна вирощувати в домашніх умовах, в нас на Україні. У світі нараховується сто тисяч видів і сортів орхідей, але лише незначна частина пристосована для вирощування в домашніх умовах.

Орхідеї відносять до примхливих квітів, хоча, насправді, догляд за орхідеєю легший ніж за іншими кімнатними рослинами. Догляд дуже простий: достатньо обрати орхідею, поставити на постійне місце, поливати не частіше одного разу на тиждень літом, а взимку достатньо раз на два-три тижні, підживляти і вона буде милувати Ваше око своїм цвітом до 6 місяців. Можна сказати, що мінімум догляду - максимум віддачі. Отже можна підібрати цілу колекцію різнокольорових орхідей.

Як вибрати орхідею? Перш за все вибираємо по кольору квітки і її величині, при наявності одного чи двох квітконосів та їх висотою. Наступне: пильно оглядаємо листя, щоб не було коричневих плям, плісняви, гнилі на ґрунті, листках і корінцях, дивимося чи немає комашок між листками і в грунті. Горщик в якому росте орхідея, має бути прозорий і без тріщин. Успіх вирощування орхідей залежить від вибору здорової рослини і правильного догляду.

Догляд за орхідеями

Догляд за орхідеями більше схожий на мистецтво ніж на науку. Звичайно, можна легко отримати конкретні вказівки, щодо правильного догляду за різними видами орхідей. Наприклад, Cattaleya необхідно середнє яскраве освітлення, висока вологість повітря, а Miltonia - не любить різкої зміни температури, Phalaenopsis - потребує високої вологості повітря, і стабільної температури.Тим не менше, є багато можливостей створити ідеальні умови для власної орхідеї. Всі фактори, такі як грунт, вода, світло, вологість, рух повітря та добрива, повинні доповнювати один одного, щоб забезпечити правильний догляд за орхідеями.

Як поливати орхідеї

Найчастіше орхідея гине або хворіє від надмірного поливу. Як часто потрібно поливати орхідею? Це залежить від виду орхідеї, вологості та температури у кімнаті.
Правильний полив – один з найважливіших факторів, який сприяє успішному росту і цвітінню орхідей.
Більшість орхідей в природі ніколи не знаходяться повністю у воді, їх коріння не любить застою води і впливу розчинених у воді солей. Кожен різновид орхідей потребує особливих умов поливу. Фаленопсис, Пафіопеділум, Одонтоглоссум, Цімбідіум люблять,щоб грунт постійно був ледь вологий, а грунт для Cattleya повинен пересихати між поливами. Орхідеї більш терпимі до пересихання, аніж до надмірного поливу. При недостатньому поливі листки в орхідеї стають зморщеними і зів'ялими, зморшкуваті бульби, а про надмірну вологість свідчить пожовкле листя, потемніле і загниле коріння. Вода для поливу повинна бути профільтрована або відстояна чи перекип’ячена(м’яка вода), обов’язково тепла, приблизно 25-30 градусів.
Є декілька способів підливання орхідей.
1. Лиємо воду зверху на корінці так, щоб вода витекла у тарілочку чи декоративний горщичок, залишаємо на 60 хвилин, - зайву воду виливаємо.
2. Наливаємо теплу воду у миску відповідного розміру, занурюємо горщик так, щоб весь грунт був занурений у воду. Залишаємо на 30 хвилин. Витягуємо, вся вода повинна витекти, ставимо на постійне місце. Повторюємо таку процедуру через 2-3 тижні.
3. Так званий „гарячий душ”. Ставимо орхідею у ванну чи душову, закриваємо отвір для зливу води. Вмикаємо вже теплу воду (35-39 градусів) і поливаємо тільки на листки і коріння, імітуючи тропічні дощі, десь приблизно 10 хв. Залишаємо у воді ще на 15 хв., закриваючи двері до ванної кімнати. Витягуємо з води, але не з ванної кімнати, залишаємо ще на 20 хв. Обов’язково видаляємо, за допомогою серветки, всю воду, яка залишилась між листочками, щоб не було загнивання і переносимо на постійне місце, воно може бути зовсім іншим ніж попереднє. „Гарячий душ” - це стрес для орхідеї, він стимулює цвітіння і відновлює зів’ялу орхідею. Достатньо проводити такі процедури раз на місяць у зимовий період і що 2 тижні влітку.

Поділіться цим з друзями:

Мітки: 1,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
Сьогодні, у перший день фестивалю головній сцені свята свої таланти демонстрували творчі колективи ЗОШ №19, давали майстер-класи юні фехтувальники, інструктори ArbuZumba. - Читати далі
Трудові мігранти з України все більше схиляються до легальне роботі в Польщі по ряду причин: сусідство двох країн, близькість додому, невеликі витрати коштів і часу на дорогу, і головне - довгоочікуваний Повинні заробіток. - Читати далі
У соцмережах все частіше повідомляють про збільшення випадків з укусами ужгородців незвичайними павуками. П - Читати далі
Під мостом, неподалік "Акваріопарка", в обласному центрі Закарпаття, на березі річки Уж виявлено тіло ме - Читати далі
Дорожники вражають ... Вулицю Собранецьку в Ужгороді, деякий час назад капітально відремонтували - Читати далі