Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Українські школи взяли участь в проекті з сортування та переробки сміття

Опубліковано: 20 Января 2019, 17:39:44, Переглядів: 248, Рубрика: , автор статті: Ужгород Інфо
Українські школи взяли участь в проекті з сортування та переробки сміття

Школярі дізналися, яке сміття можна переробляти та які продукти необхідно споживати, щоб кількість відходів була мінімальною

Необхідність сортування та переробки відходів – це проблема планетарного масштабу. Усі країни світу мають об'єднатися заради розв'язання цілої низки екологічних питань, так як незважаючи на кордони, всі ми є жителями однієї планети. Проте, країни світу відрізняються своїми підходами до питання екологічної безпеки в межах “своїх” територій.

В той час як Швейцарія на державному рівні займається пошуками сміття для купівлі, то для багатьох українців майже героїчним вчинком вважається віднести сміття з власного будинку до визначеного місця. Розвинені держави вже давно запровадили на законодавчому рівні правила, відповідно до яких сміття сортують та переробляють. В Україні ? всіх відходів накопичується на сміттєзвалищах, а питання екологічної безпеки просто ніхто не бере до уваги. Реалізація ініціатив стосовно сортування, переробки відходів відбувається здебільшого громадськими організаціями та небайдужими людям. Скажімо, Klitschko Foundation разом з Фундацією Coca-Cola розпочали реалізацію соціального проекту, мета якого навчити учнів і педагогів як переробляти відходи заради збереження навколишнього середовища.

За словами директорки Klitschko Foundation Аліни Носенко протягом 15 років вони залучають молодь до різних проектів і тому знають, чого ж хочуть сучасні підлітки в Україні. Так, варто розуміти, що їхнє життя протікає в необмеженому просторі, без кордонів. Вони переймаються глобальними питаннями, які впливають на поступ людства на кшталт технологічних інновацій, кліматичних змін, конфліктів між державами. Вони прагнуть до об'єднання з іншими для вирішення цих нагальних проблем. Саме тому фонд розпочав проект Zero Waste School, який створить простір для дискусій та втілення ідей, об'єднає учнів і педагогів заради досягнення спільної мети та сформує командний дух.

Учні старших класів з різних областей України протягом 3 днів відвідували пізнавальні лекції, брали участь в тренінгах на освітню, підприємницьку і технологічну тематику, грали в командні ігри. Також учасники проекту мали змогу послухати спеціалістів з питань екології. Зокрема, фахівці пояснили, які саме відходи підлягають вторинній переробці та які продукти краще обирати, щоб продукувати менше сміття.

Відкриттям для дітей стало те, що науковці можуть місяцями працювати над питанням як реалізувати переробку обгортки з шоколаду, так як вона містить напилення з фольги. А от пластик вже використовують для виробництва одягу, взуття і навіть килимів. Скляні вироби також можна переробляти кілька разів. Ця проблема стала підґрунтям для створення компанією Coca-Cola нової глобальної концепції до 2030 року: переробляти такий же обсяг тари, який вони постачають на ринок.

За словами учениці 10 класу Юлії Глушик з Червонограда Львівської області, участь у проекті стала щасливим випадком для школярів з Західної України, так як питання сортування та переробки відходів є актуальною для цього регіону. Власними силами учні вчителі збирають паперові відходи. Незважаючи на те, що перші кроки сприймалося з долею скептицизму, після того, як отримали перший прибуток і організували солодкий стіл, діти почали активніше долучатися до ініціативи. На даний момент учні не лише не накопичують відходи, вони отримують дохід і витрачають його на задоволення шкільних потреб. Проект допоміг учням розкритися, створити купу проектів, які поки що нереалізовані, але очікують втілення не лише в межах школи, а й у місті. Діти планують запрошувати молодь, громадськість, об'єднувати жителів. Юлія наголошує, що головне не сумніватися, а робити.

Після того, як учасники відвідали лекції, вони мали реалізувати подібні заходи у своїх навчальних закладах, розповісти про сортування та переробку відходів друзям, батькам, громадам і разом організувати цей процес, отримувати дохід від нього.

Екологічному вихованню необхідно приділяти належну увагу в навчальних закладах та сім'ях українців. Адже бережна та відповідальне ставлення до оточуючого середовища формується з дитинства. Коли ми розповідаємо дітям, чому варто серйозно ставитися до питання відходів, які ми продукуємо, та що нас очікує у майбутньому – ми впливаємо на формування їхньої екологічної свідомості.

Джерело: https://vseosvita.ua

Поділіться цим з друзями:

Мітки: 1,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
Сьогодні, у перший день фестивалю головній сцені свята свої таланти демонстрували творчі колективи ЗОШ №19, давали майстер-класи юні фехтувальники, інструктори ArbuZumba. - Читати далі
Трудові мігранти з України все більше схиляються до легальне роботі в Польщі по ряду причин: сусідство двох країн, близькість додому, невеликі витрати коштів і часу на дорогу, і головне - довгоочікуваний Повинні заробіток. - Читати далі
У соцмережах все частіше повідомляють про збільшення випадків з укусами ужгородців незвичайними павуками. П - Читати далі
Під мостом, неподалік "Акваріопарка", в обласному центрі Закарпаття, на березі річки Уж виявлено тіло ме - Читати далі
Дорожники вражають ... Вулицю Собранецьку в Ужгороді, деякий час назад капітально відремонтували - Читати далі