Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Радіодиктант єдності – що маємо?

Опубліковано: 27 Декабря 2018, 17:41:12, Переглядів: 240, Рубрика: , автор статті: Ужгород Інфо
Радіодиктант єдності – що маємо?

"Крила України": перелік найрозповсюдженіших та найцікавіших помилок. Здавалося, що могло би бути простіше, але ж:

 • «…найбільший літак, сконструйований…»

А як інакше? - спитаєте ви, а українці мають чудову фантазію, тому: літак «Мрія» "зконструйований" та, навіть, "сконстру'йований" буває у деяких учасників радіодиктанту.

 • «…злетів велетенський птах…»

Чергування "е" та "и" – одне з найулюбленіших правил українців цього року: у словосполученні "велетенський птах" птах ставав "велитенським", тобто від слова "велич", але вірним виявилося перевірочне слово "велет".

 • «…непідйомний залізний птах…»

Важко було учасникам радіодиктанту зі словом "непідйомний": хтось мав "не" окремо, комусь у цьому слові захотілося бачити апостроф. Таким чином, світ побачив новий варіант слова "непід'йомний".

 • «…у синю височінь…»

Яку висоту берете ви? Наприклад, слово "височінь" було не по зубах для деяких українців. Підступна "і" з легкістю перетворювалася на "и". Врешті-решт, «височина» затьмарює декому розум.

 • «…недарма саме “Мрією”…»

Прислівник “недарма” пишеться разом, але учасникам радіодиктанту так і кортіло написати його окремо, адже «не» виглядає такою самостійною. Також, помилкою буде виділити слово комами, не змішуйте його сумувати відокремленим від усіх.

 • «…упродовж сторіч земля…»

Навіть "упродовж" постраждало. Інколи його взагалі перетворювали на «у продовж», що виглядає досить дивно. Але, попри все, організатори святкують окрему перемогу над росіянізмом «на протязі». Це побєда, друзі!

 • «…упродовж сторіч земля…»

Не перенесло випробування учасниками радіодиктанту і слово "сторіччя". Організатори бачили не тільки подвоєння (сторічч), ба більш того - навіть пом'якшення (сторічь).

 • «…на численних міжнародних кінофестивалях…»

Маленької літери у прикметнику «міжнародних» часто кінофестивалям не вистачало і вони писали слово з великої.

 • «…здійснених разом, здавалося б, нездійсненних…»

Нереально складний випадок видався: здійснених має писатися з однією «н», а «нездійсненні» – з двома «нн», показуючи доконаність дії. Більшість їх плутала, але це одвічна проблема, важливіше, щоб мрії продовжували здійснюватися.

 • Перенеси мене туди… де я не зроблю помилку

Ті підступні переноси, що підпсували репутацію більшості робіт з радіодиктанту. Лише малочисельна кількість робіт показала бездоганний результат за темою переносів.

Навіть одна з організаторок Аліна Акуленко поділилася маленькою таємницею, що ніколи не переносить слів, коли особливо хвилюється, адже ніколи не впевнена, наскільки правильно це зробила.

Але перш ніж сумувати і вдаватися в критику, згадаємо про те, що диктант писали не тільки урядовці, студенти та інша молодь, а ще й:

 • Школярі молодшої та середньої школи;
 • Старші дорослі, що вивчили правила досить давно і за написання диктантів сідали роки тому;
 • Дорослі та молодь, що вивчали російську і для яких українська є «другою рідною», вивченою самотужки;
 • Іноземні студенти, що прагнуть покращити свою українську;
 • люди, які знаючи про свої численні помилки та неідеальну українську не побоялися суспільного радіодиктанту від "Українського радіо".

Врешті-решт, нам залишається проаналізувати усі помилки та не припускатися їх більше, адже наша мова – солов’їна, удосконалюємо її.

Ставаймо кращими разом!

Поділіться цим з друзями:

Мітки: 1,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
Сьогодні, у перший день фестивалю головній сцені свята свої таланти демонстрували творчі колективи ЗОШ №19, давали майстер-класи юні фехтувальники, інструктори ArbuZumba. - Читати далі
Трудові мігранти з України все більше схиляються до легальне роботі в Польщі по ряду причин: сусідство двох країн, близькість додому, невеликі витрати коштів і часу на дорогу, і головне - довгоочікуваний Повинні заробіток. - Читати далі
У соцмережах все частіше повідомляють про збільшення випадків з укусами ужгородців незвичайними павуками. П - Читати далі
Під мостом, неподалік "Акваріопарка", в обласному центрі Закарпаття, на березі річки Уж виявлено тіло ме - Читати далі
Дорожники вражають ... Вулицю Собранецьку в Ужгороді, деякий час назад капітально відремонтували - Читати далі