Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Ви взяли кредит...? Для громадян України в червні місяці зміняться правила виплати кредитів

Опубліковано: 03 Июня 2017, 16:39:26, Переглядів: 4094, Рубрика: Суспільство, автор статті: Ужгород Інфо
Ви взяли кредит...? Для громадян України в червні місяці зміняться правила виплати кредитів

В Україні вже в червні зміняться правила виплати кредитів – тепер боржники в першу чергу будуть погашати суму простроченого боргу, потім "тіло кредиту” і тільки після цього штрафи.

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту №2455, іноді реальна ставка по кредиту досягає 135% річних, в той час як середня по країні коливається в межах від 22 до 38%.

Таким чином, банки не зможуть на рекламі вказувати процентну ставку без урахування додаткових комісій, платежів і санкцій.

"В розрахунок ефективної ставки будуть включатися всі відсотки за кредитом та платежі за інші послуги кредитодавця, пов’язані з кредитом. Ця вимога буде застосовуватися лише у тому випадку, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані (цифри) про витрати споживача”, – йдеться в документі.

Також законодавець зобов’язує банк або іншу фінансову установу оцінювати кредитоспроможність позичальника. Для цього українцям доведеться надавати відповідні документи, наприклад, довідку про доходи. Швидко отримати кредити тільки з паспортом стане складніше.

Ще одна важлива зміна – змінюється черговість погашення кредиту. Раніше боржники в першу чергу погашали штрафні санкції та відсотки, в результаті чого "тіло кредиту” фактично не змінювалося.

Після вступу закону в силу в першу чергу буде погашатися сума простроченого боргу, потім "тіло кредиту” і тільки після цього – штрафні санкції. Парламентарії впевнені, що це дозволить боржникам позбутися "нескінченного лічильника”.

Джерело: vynohradivnews.in.ua

Поділіться цим з друзями:

Мітки: Україна, , кредити, , , боржники, населення,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
В Україні правом на приватизацію житла в гуртожитках зможуть скористатися півмільйона українців, які там жи - Читати далі
Йдеться про білборди, рекламні розтяжки, брандмауери, вказівники. Відповідно до рішення, відділ муніципаль - Читати далі
Про це йдеться на сторінці Ужгородської міської ради. Фото робіт, зокрема асфальтування у рамках капітальн - Читати далі
З 1 червня в області тимчасово обмежать рух транспорту загальною вагою понад 24 тони. Робиться це для збереже - Читати далі
Сьогодні під час засідання Ужгородського міськрайонного суду щодо обрання запобіжного заходу для міського - Читати далі