Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Як працюють антиросійські санкції

Опубліковано: 13 Марта 2017, 18:50:56, Переглядів: 1485, Рубрика: Мировые новости, автор статті: Ужгород Інфо

Обмеження доступу російських банків до міжнародного фінансового ринку повільно, але вірно робить свою справу. Банківська криза в Росії поступово-безперервно переростає в політичне протистояння.

Крах Татфондбанка, що входив в топ-50 російських кредитних організацій, - це не локальна проблема. Це ще один доказ того, що банківська криза в Росії поглиблюється, причому, Центробанк РФ, судячи з усього, вирішити цю проблему не може і / або не хоче.

Татарстан продемонстрував, що регіональні фінансові проблеми миттєво можуть перерости в політичні протести. Постраждалі клієнти Татфондбанка вже вимагають відставки уряду Татарстану.

У влади Татарстану давно є привід перекласти відповідальність на федеральний рівень. Глава республіки Рустам Мінніханов раніше неодноразово називав політику Кремля стосовно регіонах-донорам федерального російського бюджету - розкуркуленням, і попереджав про наслідки.

Парадокс ініціативи: сир завжди дістається другій миші і ніколи першою - Мінніханов перший почав критикувати Кремль, а результатами цієї критики скористається опозиція.

Відповідальність за крах регіональних банків лежить, в тому числі, і на ЦБ РФ, адже саме ЦБ повинен був вчасно виявляти "перекоси". З іншого боку, язик не повертається назвати "нормальною" ситуацію, коли ЦБ змушений позбавляти ліцензій за 100 російських банків в рік.

Ці цифри наочно демонструють, що поглиблюється криза банківської системи РФ, вимушеної через санкції "варитися у власному соку".

Гострі фінансові проблеми відчувають не тільки банки, але і саме російський уряд. За оцінками Мінфіну РФ, втрати бюджетів різних рівнів від виплат зарплат "в конвертах" без сплати страхових внесків складають близько 1,5 трлн рублів (близько 25,4 млрд доларів). В цілому, обсяг "сірих" зарплат в Росії оцінюється в 5 трлн рублів (приблизно 85 млрд доларів).

Не тільки регіони РФ протестують проти фінансового розкуркулення, а й цілком лояльний бізнес не платить податки, в тому числі, в федеральний центр.

Санкції повільно, але вірно підточують "скріпи" Російської Федерації - до гасла "Досить годувати Москву!" залишився один крок.

Мій прогноз дворічної давності починає збуватися.

Тим часом, в Палаті представників Конгресу США схвалила військову допомогу Україні (371 голос "за", 48 "проти") в розмірі $ 150 мільйонів (0.026% від оборонного бюджету США - $ 578 млрд), які можуть бути використані, в тому числі, для надання летального зброї оборонного характеру, а також на потреби логістики, розвідки, сил національної безпеки, навчання особового складу. Тепер цю допомогу повинен затвердити Сенат і Дональд Трамп.

Примітно, що в минулому році законопроект про надання Україні летального зброї не знайшов достатньої підтримки в Конгресі США.

Що цей рік нам принесе?

Євген Платон

Джерело: antikor.com.ua

Поділіться цим з друзями:
Фото до статті:

Мітки: США, Росія, , санкції, , ,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
Ціна посади заступника Голови Національної поліції України - наказ на застосування зброї проти ветеранів та - Читати далі
В окупованому Луганську 12 березня були знищені склади бойовиків, де зберігалися паливно-мастильні матеріали - Читати далі
Ветерани не б'ються, «тітушек», які спробують розігнати учасників блокади торгівлі з окупованими те - Читати далі
Вже більше години на території Закарпаття не працює мобільний зв’язок від "Vodafone". Цілі села та найбіл - Читати далі
Перша у 2017 році зустріч в рамках Tech Today Hub запам’яталась всім через дві причини.. Цьогорічний календар май - Читати далі