Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Донбас без Ахметова. Що бойовики можуть забрати у власника СКМ

Опубліковано: 06 Марта 2017, 18:08:10, Переглядів: 13899, Рубрика: Економіка, автор статті: Ужгород Інфо
Донбас без Ахметова. Що бойовики можуть забрати у власника СКМ

Втрата підприємств в зоні АТО позбавить Метінвест 10% виручки або більше $ 600 млн в рік. Інша проблема - порушення ланцюжка постачання і збуту продукції.

Через місяць після початку блокади окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) самопроголошені влади так званих "ДНР" та "ЛНР" почали "націоналізацію" підприємств в зоні АТО, які продовжували працювати в українській юрисдикції.

Вранці 27 лютого з'явилася спільна заява так званих керівників невизнаних республік Олександра Захарченко та Ігоря Плотницького про введення зовнішнього управління на всіх українських підприємствах в ОРДЛО.

"Якщо до 00:00 середи (1 березеня 2017 року) блокада буде снята, то ми введемо зовнішнє управління на всіх підприємствах української юрисдикції, які працюють в" ДНР / ЛНР "і перестанемо постачати вугілля в Україну", - йдеться в заяві.

Головним постраждалим від таких дій виявиться багатющий бізнесмен України Рінат Ахметов. Йому належать найбільші вугледобувні та металургійні активи на окупованих територіях.

"Влада ЛНР" вже заявили про введення зовнішнього адміністрації на трьох вугледобувних підприємствах, що належать Ахметову: Краснодонвугілля, ДТЕК Ровенькиантрацит і ДТЕК Свердловантрацит. Після заяви бойовиків про націоналізацію єврооблігації ДТЕК на $ 1,3 млрд різко впали і торгувалися за ціною 80,2% від номіналу.

LIGA.net проаналізувала, що може втратити Рінат Ахметов від націоналізації підприємств в зоні АТО.

Вугільний ланцюжок

На окупованій території знаходяться чотири великих вугледобувних компанії, що належать Ахметову. Три з них видобувають енергетичне вугілля.

У енергохолдинг ДТЕК входять Ровенькиантрацит, Свердловантрацит (добувають дефіцитний антрацит) і Комсомолець Донбасу ("худий" вугілля). У минулому році ці компанії виробили 8 млн тонн рядового вугілля. Видобуте вугілля йде на збагачувальні фабрики, які випускають кінцевий продукт для електростанцій - вугільний концентрат.

дтек ордло.PNG

У цінах січня 2017 року, вартість виробленого вугілля оцінюється в $ 300 млн (за формулою "Роттердам +").

Частина збагачувальних фабрик холдингу ДТЕК входять до складу самих вугільних підприємств, частина - виведена в окремі компанії. Жовтнева ЦЗФ і Моспінське вуглепереробне підприємство знаходяться на неконтрольованих територіях. Всього на окупованій території розташовані вісім вугільних збагачувальних комплексів, що входять в енергетичний холдинг Ахметова.

Крім вугільного підрозділу на неконтрольованої території знаходиться Зуевуска ТЕС (входить в ДТЕК Східенерго). Станція працює на газових марках вугілля і залежить від поставок палива з підконтрольною частини України. У разі продовження блокади і націоналізації цього підприємства, бойовикам доведеться шукати інші джерела поставок.

Ахметов може втратити невелику Миронівську ТЕС. Ця станція входить в Донецькобленерго і працює на антрацитових марках вугілля.

У разі націоналізації енергетичних підприємств Ахметов втратить не тільки активи. Порушення ланцюжка постачання паливом поставить під удар роботу декількох електростанцій ДТЕК.

дтек ордло2.PNG

Від поставок антрациту і худого вугілля із зони АТО залежить робота трьох ТЕС ДТЕК на контрольованих територіях - Придніпровської, Луганської та Криворізької. Саме за рахунок спалювання вугілля і продажу електроенергії генерується основний прибуток холдингу.

В середині лютого директор з генерації електроенергії ДТЕК Сергій Куріленко говорив, що компанія не планує переводити свої станції на спалювання газового вугілля.

Йти на поводу у бойовиків і реєструвати компанії на окупованих територіях ДТЕК не збирається. "Компанія працювала, працює і буде продовжувати працювати виключно в рамках українського законодавства, - сказав журналістам на Adam Smith Conference глава ДТЕК Маким Тимченко.

Збиткова металургія

Металургійним бізнесом Ріната Ахметова керує холдинг Метінвест. Понад 70% компанії належить СКМ, майже 24% - Смарт-холдингу Вадима Новинського.

На непідконтрольних територіях знаходяться Єнакіївський металургійний завод, Харцизький трубний завод, Краснодонвугілля, Комсомольське рудоуправління. Безпосередньо на лінії розмежування з української сторони розташований Авдіївський коксохімічний комбінат. У структурі доходів Метінвесту в 2015 році на ці підприємства довелося близько 10% виручки.

Бізнес металургійного холдингу Ахметова і Новинського вже почав страждати через блокаду. 21 лютого Метінвест оголосив про зупинку Єнакіївського метзаводу і Краснодонвугілля. Компанія Dragon Capital оцінює втрати Метінвесту від зупинки цих підприємств в $ 5 до $ 10 млн в місяць.

28 лютого на нараді в Кабінеті міністрів гендиректор Авдіївського коксохіму Муса Магомедов заявив про збитки підприємства внаслідок блокади ж / д полотна. "У лютому ми відпрацювали зі збитками в 178 млн грн тільки за рахунок зміни структури виробництва ... У березні ці збитки будуть вище", - стверджує він.

Як і в енергетичному секторі, проблемою для Ахметова в разі націоналізації стане порушена ланцюжок постачання і збуту продукції. Краснодонвугілля видобуває вугілля марок Ж і К і поставляє вугільний концентрат на Авдіївський коксохім. Кокс звідти надходить на Маріупольський металургійний комбінат, Азовсталь і Запоріжсталь.

ахметов меинвет.PNG

Заміна коксівного вугілля на зарубіжних ринках збільшить витрати для підприємств, які знаходяться на контрольованій території. Гендиректор Маріупольського комбінату Юрій Зінченко оцінює місячні збитки від блокади підприємства в 120 млн грн ($ 4,5 млн).

"Комбінат вже на сьогоднішній день втратив 30% коксу, або 46 000 тон. На 70% зменшилося надходження флюсового вапняку. - Повідомив він 28 лютого на урядовій нараді. - Сьогодні повністю припинено отримання вугілля марки АС для аглофабрики ... Через подібні дій на залізниці наше підприємство несе збитки близько 4 млн грн щодоби ".

Сукупний збиток активів, які може втратити Метінвест, за останні три роки склав $ 214 млн. Повідомила вчора компанія на Ірландській фондовій біржі. Можлива експропріація не вплине на можливість реструктуризації боргу компанії, уточнюється в повідомленні.

Готелі та торгівля

Велика частина девелоперського бізнесу Ріната Ахметова, яким управляє компанія Еста Холдинг, знаходиться в окупованому Донецьку.

Серед донецьких активів компанії - готелі Донбас Палас і Park Inn Hotel by Radisson, бізнес-центр Пушкінський, офісна будівля на вул. Постишева і земельні ділянки.

Кількість бажаючих вести бізнес в окупованому Донецьку невелика, тому можна припустити, що готелі та офісні центри не приносять Еста-Холдингу великого прибутку.

"Готель може вийти на нульовий рівень рентабельності при завантаженні 30-35%. Якщо за комунальні послуги платити не потрібно, то для прибуткової роботи кількість гостей може бути меншим", - уточнює виконавчий директор Асоціації зіркових готелів Дмитро Прохоров.

Ціни на проживання в готелях Донецька не сильно відрізняються від київських. Наприклад, зняти номер в готелі Park Inn by Radisson Donetsk на добу з 9 по 10 березня можна за 3 000 грн.

Ще в травні 2015 року Ахметов закрив на окупованих територіях 54 магазина мережі Брусничка. Офіційна причина - складнощі з доставкою продуктів харчування.

З тієї ж причини СКМ оголосила про припинення роботи 32 автозаправних станцій Паралель в зоні АТО Донецької області. Це останні станції компанії, які працювали на території, захопленої бойовиками. Частина АЗС зупинилася ще в липні минулого року. Офіційна причина закриття, така ж як і у Брусничка - неможливість забезпечення поставок палива в рамках законодавства України.

Джерело: biz.liga.net

Поділіться цим з друзями:

Мітки: Україна, Донбасс, , бізнес, , , , ЛНР, ДНР,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
Третій день поспіль Солом'янський районний суд Києва намагається обрати запобіжний захід усуненому від - Читати далі
Сьогодні, 6 березня 2017 року, в Гаазі відкрилися перші слухання за позовом України проти Російської Федерації. - Читати далі
В мережі з'явилося відео, яке спростовує вкрай важкий стан здоров'я відстороненого голови Держфіскально - Читати далі
Російські хакери проводять кібератаки проти американських політичних організацій і потім шантажують їх, пи - Читати далі
Без страху перед правосуддям та перед Богом. В Ужгороді з початку року було обікрадено декілька церков, незал - Читати далі