Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Україна проти Росії в Гаазі: повна мова представника Києва

Опубліковано: 06 Марта 2017, 16:46:59, Переглядів: 2412, Рубрика: Мировые новости, автор статті: Ужгород Інфо
Україна проти Росії в Гаазі: повна мова представника Києва

Сьогодні, 6 березня 2017 року, в Гаазі відкрилися перші слухання за позовом України проти Російської Федерації. Офіційну позицію України озвучила в промові заступник голови МЗС і представник України на Міжнародному суді ООН Олена Зеркаль.

Доповідач заявила про те що декілька років сусідня держава намагаеться дестабілізувати ситуацію в Україні, про порушення прав людини в Донбасі і Криму. Офіційний Київ просить Суд визнати, що Росія порушила зобов'язання в рамках двох конвенцій.

У позові серед іншого Україна вимагає від Росії припинити фінансувати штучно створені організації ДНР / ЛНР, постачати їм зброю і боєприпаси через кордон на Донбасі, скасувати заборону на роботу в Криму Меджлісу, а також здійснити репарації постраждалим у війні.

Україна також просить МКС на час розгляду позову заборонити Кремлю робити будь-які  кроки з загострення ситуаціі.

"Пане президенте, шановні члени шановного суду. Велика честь і винятковий привілей виступати перед головним судовим органом ООН від імені України. Україна звернулася до Суду з метою захисту основних прав народу України, який зіткнувся з порушеннями міжнародного права з боку Російської Федерації.

Я прошу Суд ввести тимчасові заходи для запобігання непоправних порушень прав людини в ході розгляду цієї справи.

Тисячі невинних українців вже відчули на собі смертоносні атаки, а мільйони залишаються під невідворотною загрозою. Їх мирні повсякденні життя зруйновані, а їх фундаментальні права зухвало зневажаються одним з постійних членів Радбезу ООН - Російською Федерацією. РФ безперервно порушує міжнародне право і права людини, РФ продовжує надавати смертоносну підтримку незаконних збройних формуванням, які вчинили численні терористичні акти в Україні.

В окупованому Криму РФ повністю зневажає права людини, впроваджуючи політику культурного знищення і дискримінації. Такі дії є неприпустимими для міжнародної спільноти, вони були засуджені ООН. РФ здійснює свою зовнішню політику, незважаючи на людські життя, і використовує будь-які засоби для нав'язування своєї волі. Тактика РФ включає підтримку тероризму та актів расової дискримінації, пропаганду, підривну діяльність, залякування, політичну корупцію і кібератаки.

З такою реальністю ми зіткнулися в Україні. РФ продовжує таку поведінку вже протягом трьох років, весь цей час заперечуючи свою багатоаспектну агресію проти України.

Сьогодні я стою перед судом і прошу захистити основні права українського народу. Ми вимагаємо справедливості і міжнародно-правової відповідальності, в той час як РФ продовжує демонструвати зневагу до своїх зобов'язань за міжнародними договорами. Як наслідок, український народ піддається тривалій кампанії терору і культурного знищення.

Ситуація насправді жахлива.

Протягом останніх декількох тижнів ставки були підвищені: підтримувані РФ незаконні збройні формування збільшили кількість атак і посилили градус залякування мирного населення. В Авдіївці протягом тижня з 29 січня по 5 лютого моніторингова місія ОБСЄ підтвердила менш восьми смертей мирних громадян і 30 випадків отримання ними поранень. В результаті невибіркових обстрілів місто піддався значного руйнування житлових будинків і критичної інфраструктури, цивільне населення було залишено без електрики, водопостачання і навіть опалення під час сильних морозів. Протягом усього двох місяців з початку 2017 кількість снарядів, які використовувалися для обстрілів Авдіївки, оцінюється на рівні 15 тисяч штук - це кількість відповідає 14 вагонів, по вінця наповненим боєприпасами. У той же час офіційний представник російського президента публічно висловив надію, що підтримувані Росією незаконні групи не залишаться без боєприпасів. Можуть залишатися будь-які сумніви щодо того, звідки це озброєння поставляється? Ні, воно йде з РФ.
Атаки проти мирного українського населення є логічним продовженням підтримки, яку РФ надає групам, що здійснюють акти тероризму в Україні.

Знищення літака рейсу МН17 за допомогою російської системи Бук не зупинило фінансування тероризму РФ. За підтримки з боку РФ відбулася атака на автобус в Волновасі. Через два тижні був обстріляний Маріуполь, а Краматорськ - за кілька тижнів після цього. У Харкові мирне населення було залякане поруч вибухів. Всі ці події не відбулися випадково, це - наслідок підтримки РФ тероризму в Україні.

У той час як на сході України мирне населення страждає від невибіркових атак, в окупованому Криму РФ продовжує втілювати в життя радянський підхід до прав людини, пригнічуючи групи, які вважає своїми ворогами. Нещодавно 11 кримських татар, які мирно зібралися на протест проти вибіркових обшуків, були насильно затримані. Це є черговим прикладом того, як російський режим змушує замовкнути тих, хто викликає у нього неприязнь.

Україна вимагає компенсації за триваючі порушення Росією двох міжнародних договорів - Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Радники України призведуть детальні обґрунтування природи нашого позову і причини, чому введення тимчасових заходів є нагальною необхідністю. Перед тим як вони це зроблять, я маю намір надати короткий історичний контекст, щоб продемонструвати, що поточні події в Україні не відбуваються ізольовано від попередніх.

З моменту відновлення незалежності сучасної України після розвалу Радянського Союзу народ України намагався втілити в життя демократичні цінності, встановити життя людини та її гідність найвищою соціальною цінністю держави і суспільства. На відміну від багатьох інших посткомуністичних країн, в Україні ніколи не було напруженості на етнічному грунті. Конституція України та відповідне законодавство встановлюють всеосяжну систему захисту прав етнічних груп, підтверджується спостерігачами ООН і ЄС.

Тому жахливі новини про терор проти мирного населення здавалися чимось, що відбувається далеко від нас.

Трансформація України та посилення зв'язків з Європейським Союзом стали причиною особливого роздратування Росії. РФ загрожувала знищити економіку України, вводячи каральні односторонні торгові обмеження, намагалася заморозити українських людей, припиняючи постачання газу протягом холодного зимового сезону, ставила під сумнів територіальну цілісність України.

Протягом останнього десятиліття втручання РФ у справи України постійно поглиблювалося. Воно досягло небезпечних нових рівнів в 2014 році. РФ вирішила втрутитися в ситуацію в Україні із застосуванням військової сили; підтримувати незаконні угруповання, які здійснюють акти тероризму на українській землі; порушують права людини мільйонів українських громадян, включаючи, для багатьох з них, право на життя.

Це є відображенням поведінки РФ в ширшому контексті, з яким, на жаль, ми всі знайомі.

Як заступник міністра закордонних справ я маю справу з усіма цими питаннями. Але сьогодні я тут виступаю як представник, як представник України, і в такій якості моїм пріоритетом є право, а не політика. Протягом майже трьох років я особисто проводила переговори з РФ по цим правових спорів. Це було дуже складно. Час від часу РФ відкидала протести України про порушення положень міжнародних договорів. Наші заперечення не сприймалися всерйоз, і нам повторювали раз по раз, що у нас "немає реального спору". Після цього я поверталася додому і на власні очі бачила, як РФ продовжує свою кампанію проти українського народу.

Після численних спроб пора визнати: досить!

Це те, що привело нас сюди, в Міжнародний суд ООН. У цей складний час ми повинні довіритися міжнародно-правових інститутів для захисту. Це справа стане сигналом, що міжнародний правовий порядок може протистояти потужним державам, які зневажають міжнародне право і права людини.

У той же час, наші прохання сьогодні дуже скромні. Все, чого ми добиваємося - це стабільність і спокій в непередбачуваній і небезпечній ситуації.

Пане президенте, члени Суду,  в світі невідворотної небезпеки, що нависла над народом України, я закликаю вас встановити тимчасові заходи. Наш шановний юридичний радник пояснить причини, чому Суд повинен гарантувати нам цей захист.

По-перше, професор Гарольд Хонджі Кох надасть загальний огляд заяв України та нашого клопотання про накладення тимчасових заходів. По-друге, пані Марні Чик пояснить необхідність застосування попередніх заходів щодо Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, і продемонструє, що всі критерії для їх введення виконані. По-третє, пан Джонатан Гімблетт пояснить необхідність застосування попередніх заходів щодо Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і продемонструє, що всі критерії для застосування попередніх заходів по цій конвенції також виконані.

Дякую, пане президенте і шановні члени Суду. "

Разом з Зеркаль сторону України в суді представляють також юрист Марні Чик ( "Ковінгтон енд Бьорлінг") і професор міжнародного права з Єльського університету Гарольдом Хонжі Кохом. В українську делегацію входять також директор департаменту ЄС при МЗС Всеволод Ченцов, заступник генпрокурора Євген Єнін, глава департаменту зовнішньої політики і євроінтеграції в АП Ігор Жовква, керівник Секретаріату уповноваженого Ради з прав людини Богдан Крикливенко, а також директор апарату глави СБУ Олександр Ткачук.

Більш предметні слухання за позовом відбудуться з 6 по 9 березня. Україна представить аргументи 6 і 8 березня, Росія - 7 і 9 березня.

У Кремлі не визнають право МКС на такі судові розгляди. У МЗС РФ заявили, що позов Києва "переслідує політичні інтереси".

Позов на 45 сторінках опубліковано на сайті суду.

Джерело: news.liga.net

Поділіться цим з друзями:

Мітки: Гаага, , Україна, Росія, позов, , ,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
В мережі з'явилося відео, яке спростовує вкрай важкий стан здоров'я відстороненого голови Держфіскально - Читати далі
Російські хакери проводять кібератаки проти американських політичних організацій і потім шантажують їх, пи - Читати далі
Без страху перед правосуддям та перед Богом. В Ужгороді з початку року було обікрадено декілька церков, незал - Читати далі
Працівниками дільниці водопровідної мережі, проводяться аварійно-ремонтні роботи на на вулиці Гранітній бі - Читати далі
Бійці нашої 128-ї закарпатської бригади наразі тренуються на високогірному полігоні, відпрацьовуючи майсте - Читати далі