Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Чому хірурги не в білих халатах?

Опубліковано: 27 Февраля 2017, 14:49:31, Переглядів: 2579, Рубрика: Здоров'я, автор статті: Ужгород Інфо
Чому хірурги не в білих халатах?

Це питання давно "крутиться" біля мене. Ви ж помічали, що наприклад лікарі на прийомі, медсестри та інші медичні працівники часто ходять в білих халатах і одязі, але в операційній ви ніколи не зустрінете людини в білому. Чому так?

Спочатку мене переконували, що це через те, що якщо кров потрапить на біле, буде як то "страшно і шокуюче смотрется", мовляв це буде дестабілізувати пацієнтів - хірург в білому і весь в крові.

Я вірив в це і "закидав" це питання подалі. Але виявляється то, мене вводили в заблужненіе. Справа то зовсім не в страху і жаху крові на білому!

А вся справа ось у чому ...


Ви коли-небудь замислювалися, чому лікарі в операційній носять форму зеленого або синього кольорів, але не білого? Виявилося, що від такої маленької деталі може залежати успіх операції.

Спочатку вся одяг медиків була білого кольору, поки в 1914 році один впливовий лікар не відмовився від цієї форми на користь зеленої, а потім і синьою. Справа в тому, що кристально білий колір може на кілька миттєвостей засліпити хірурга, якщо він переведе погляд з темного кольору крові на халати колег. Те ж саме ми відчуваємо, вийшовши з дому на вулицю і подивившись на сніг в сонячний день.


 

Але чому форма лікарів в операційній все-таки синя і зелена, а не фіолетова або жовта? Справа в тому, що зелений і синій в колірному спектрі є протилежними червоному, а під час операції хірурги безперервно дивляться саме на червону кров.

Сітківка наших очей складається з паличок, які дозволяють нам бачити в напівтемряві, і колбочок, які функціонують при нормальній освітленості. У людей є три типи колбочок з різними рівнями чутливості до червоного, зеленого і синього кольорів. Червоно-чутливі конуси є найбільш численними. Це пояснює, чому червоний колір захоплює нашу увагу швидше, ніж інші кольори.

Таким чином, форма зеленого і синього кольорів не тільки стимулює пильність очей лікарів, а й робить їх більш сприйнятливими до відтінків червоного. А отже, і до нюансів людської анатомії, що значно зменшує ймовірність помилки під час операції.

Джерело: masterok.livejournal.com

Поділіться цим з друзями:

Мітки: Україна, Медицина, Хірург,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
З отцем Романом Курахом ми говорили про важливість дотримання Великоднього посту, його духовну складову та п - Читати далі
89 кінопремія Оскар пройшла в ніч з 27 на 28 лютого. Спочатку зірки пройшлися по червоній доріжці, позували фотог - Читати далі
Для двох українців та одного угорця, які намагались незаконно перемістити через митний кордон тютюнові виро - Читати далі
У квітні 2017 року українці отримають нові платіжки за газ, в яких буде вказано не тільки використаний обся - Читати далі
26 лютого ГО «Доста-Закарпаття» інспектувало ужгородські дороги і в той же час цікавились, куди було спр - Читати далі