Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Порошенко підписав новий Закон про волонтерів

Опубліковано: 31 Марта 2015, 14:27:21, Переглядів: 1855, Рубрика: Суспільство, автор статті: Ужгород Інфо
Порошенко підписав новий Закон про волонтерів

В Україні сьогодні, 31 березня 2015, офіційно опублікований закон України № 246-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо волонтерської діяльності", який підвищує якість надання волонтерської допомоги. Закон опублікований в газеті парламентській газеті "Голос України".

Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Відповідно до закону, волонтер - це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Встановлено також, що волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою одного з батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника. Особи віком від 14 до 18 років не можуть надавати волонтерську допомогу за напрямами, визначеними абзацами восьмим і дев'ятим частини третьої статті 1 цього закону, а також в медичних установах.

Іноземці та особи без громадянства здійснюють волонтерську діяльність через організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, інформація про яких розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності.

Законом, зокрема, в напрямку волонтерської діяльності включені:

- Надання допомоги громадянам, постраждалим внаслідок надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення антитерористичної операції, в результаті соціальних конфліктів, нещасних випадків, а також жертвам злочинів, біженцям, внутрішньо переміщеним особам;

- Надання волонтерської допомоги Збройним силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення антитерористичної операції.

Встановлюється також, що у разі загибелі (смерті) волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій і збройних конфліктів сім'ї загиблого (померлого), його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб.

У разі встановлення інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій і збройних конфліктів, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в наступному розмірі:

- У разі встановлення інвалідності I групи - 250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб;

- У разі встановлення інвалідності II групи - 200 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб;

- У разі встановлення інвалідності III групи - 150 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб.

Нагадаємо, Верховна Рада зняла обмеження для здійснення волонтерської діяльності 5 березня 2015

Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 30 березня.

Поділіться цим з друзями:

Мітки: Закон, Петро Порошенко, Волонтери,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓

Статті по темі:

Останні новини
Молоді активісти зазнали побиття групою мордоворотів, які накинулися на них за наводкою одного з хамів, який збив пішохода на тротуарі, після чого намагався вибити відшкодування ушкоджень свого автомобіля. Активістів жорстоко побили в нерівному бою. - Читати далі
В 16-поверхівці, почнуть встановлювати огородження, адже самогубці часто обирають цю будівлю. - Читати далі
У разі позитивного голосування за проект рішення, замовнику розроблення детального плану буде дозволено розробку містобудівної документації у визначеному наказом Мінрегіонбуду - Читати далі
Діти вибігли на проїзжу частину прямо перед автомобілем, і замість того щоб бути уважнішими, вони побігли назад. І попали під колеса автомобіля, який вже єкстренно гальмував. - Читати далі
А в картинній галереї — виставка еротичних картин. Правда, еротика прикрита — через події в країні. - Читати далі