Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Ужгородські туристи допомогли врятувати парапланеристку (ФОТО)

Опубліковано: 18 Июня 2012, 20:28:17, Переглядів: 14701, Рубрика: Новини Ужгорода, автор статті: Ужгород Інфо

У неділю, 17 червня, група з 5 молодих і активних ужгородців вирушила у Воловець для пішого походу. Маршрут подорожі мав бути таким: залізничнийд вокзал смт. Воловець — долина р.Волівчик — г. Плай (траверсом) — г. Великий Верх — г. Плай — г. Тем’ятик — г. Цицька — смт. Воловець. Але на горі Великий Верх плани ужгородських туристів кардинально змінилися.

Спостерігаючи за польотом парапланеристів, турист Славик (зі Львова) помітив, що один із парапланів упав на землю, а його власник не рухається. Славік повідомив про це групі ужгородських туристів, і вони всі разом вирішили бігти на допомогу. «Параплан упав в улоговині між горами Гимба та Великий Верх, — каже Орест, провідник групи, — а це близько 2 км від того місця, де ми були, але ми так поспішали, що й не помітили, як швидко спустися до постраждалої. Як виявилося, парапланом керувала жінка».

Поки хлопці бігли хребтом гори, до жінки спустився її колега і надав першу медичну допомогу, поставивши діагноз — забій шийних хребців.

«Через травму шиї транспортувати постраждалу на підручних засобах ми та парапланеристи, які теж спустилися на допомогу споїй подрузі, не ризикували — розповідає турист Паша. — Після виклику МНС чекали їх 1 годину 40 хвилин. Однак, якщо враховувати складнодоступность території, де ми знаходилися, це не так вже й багато. Поки чекали на рятувальників, старались підтримувати позитивну атмосферу, на скільки це можливо, і сама потерпіла дуже правильно поводилась в цій ситуації: не робила зайвих рухів, не панікувала та трималася молодцем, не зважаючи на біль.

Оперативний підйом потерпілої на хребет забезпечила дружня співпраця рятувальників, парапланеристів і туристів, які не розгубилися в надзвичайній ситуації. Та на цьому героїчному подвигу пригоди туристів не закінчилися.

«Коли ми повернулися на місце, де залишили речі, то часу продовжувати запланований маршрут вже не було. Більше того, ми дуже спізнювалися на потяг додому, тому мусили швидко спускатися. Ми бігли і скорочували дорогу, але короткий шлях виявився набагато складнішим і небезпечнішим. Ми збиралися з останніми силами, щоби встигнути, і нам це вдалося. Правда, ми не встигли вже купити квитки, але нам пощастило і нас все-таки пустили в потяг. Коли ми трохи відпочили, то усвідомили, що пройшли за 2 години маршрут, який зазвичай долають як мінімум за 4. Це, напевно, наш особистий рекорд», — поділився враженнями турист Юрій.

Після цієї пригоди хлопці не вважають себе героями, кажучи, що «зробили те, що на їхньому місці зробив би кожен». Але врятована жінка та її колеги вважають інакше. Вони дуже вдячні групі ужгородських туристів за допомогу та підтримку.

Юлия Дуб,
Закарпатье онлайн 

Поділіться цим з друзями:
Фото до статті:

Мітки: Ужгород, Закарпаття, параплан, парапланерист, туристи, МНС, фоторепортаж,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
7 липня, на свято Івана Купала, в обласному центрі Закарпаття, місті Ужгород традиційно відбудеться третій турнір з петанку. - Читати далі
Початок цього літа, безсумнівно, запам’ятається майстрам спорту Володимир Лятов та Вероніка Мишко. У ці вихідні в кримському Судаку пройшов чемпіонат України з танцювального спорту. - Читати далі
Зараз в Ужгороді є проблема з входами в під’їзди. Взяти до прикладу під’їзд в якому я живу, пару років тому був зроблений ремонт і фарбування стін у під’їзді - Читати далі
Щоб захистити українську мову від російської, її слід очистити від - Читати далі