Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

"Перемагаючи себе, ти самовдосконалюєшся…"

Опубліковано: 19 Марта 2012, 23:43:21, Переглядів: 13512, Рубрика: Спорт, автор статті: Ужгород Інфо

"Перемагаючи себе, ти самовдосконалюєшся…" - вважає головний інструктор Закарпатської обласної федерації у-шу Барнабаш Шомодьї 

Останнім часом на Закарпатті з’явилося чимало спортивних секцій, у яких навчають певним видам східних бойових мистецтв. Серед них, зокрема — Закарпатська обласна федерація у-шу, тренери якої окрім єдиноборств, вчать мудрості, вчать бути здоровими тілом і духом. Детальніше про природу у-шу ми попросили розповісти головного інструктора федерації Шомодьї Барнабаша.

—Барнабаше Барновичу, що означає власне термін “у-шу”?

— Сам термін з’явився дуже давно. Однак, широко його використовувати почали після Другої свтової війни – у 50-х роках. Тоді комуністична партія Китаю віднесла до значення цього слова всі китайскі єдиноборства. Саме словосполучення складається з двох китайських ієрогліфів: «у», що означає «бойовий» або «військовий», та «шу», що перекладається як предмет, мистецтво, майстерність або метод. Разом ці ієрогліфи складають фразу «бойове мистецтво». Існують дві легенди щодо виникнення у-шу. Перша – воно було винайдене при Шаолінському монастирі ченцем на ім’я Дамо (його індійське ім’я Ботхіт-Харма), який просидів у печері 9 років, медитуючи, і для того, щоб зміцнити ослаблене тіло, створив комплекс вправ, названих згодом у-шу. За другою легендою, у-шу винайшов в ІІ ст. до н. е. китайський лікар, спостерігаючи за тваринами.

— Знаю, що у-шу ділиться на чимало різновидів…

—Справді, існує кілька десятків стилів у-шу. Однак, сьогодні більш поширеним є спортивне у-шу. В Україні, зокрема, проводиться чимало змагань з цього різновиду. Я особисто є представником менш поширеного традиційного у-шу. Тобто у-ш, яке передається від учителя учневі. Причому, учень повинен добре знати і про вчителів свого вчителя.

— Якою є географія у-шу?

— Сьогодні у-шу розповсюджене у всьому світі. Ним займаються і в Африці. Там, зокрема дуже поширений стиль «кіготь орла». Після перебудови воно з’явилося і в Україні. Міжнародна федерація у-шу створена у 1990 році і нині до неї входить понад 40 країн. Україна у цьому списку займає не останнє місце. Приміром, на Олімпіаді-2008 єдиний європеєць, який зайняв призове місце, був українським спортсменом…

— Що може у-шу може дати людині, окрім уміння виконувати певні рухи та застосовувати їх на практиці?

— У-шу — це мистецтво, яке поєднує у собі і силу і розум і мудрість і порядність та чесність. До нас на заняття люди приходять не лише вчити техніку, але й оздоровлюватись як зовнішньо, так і внутрішньо. Існує переказ про монастир, до якого люди приїжджали на лікування, але могли перебувати там лише з умовою, що будь-яку роботу виконуватимуть з посмішкою.

Однак, у-шу може лише дати напрямок людині. Далі — все залежить від нас самих. Але, повірте, якщо ви наполегливі, терплячі і бачите перед собою певну мету, то у-шу може допомогти вам добре загартувати здоров’я і розкрити в собі великий внутрішній потенціал. Тому в у-шу багато залежить не так від фізичної сили людини, як від внутрішньої волі. Тобто, перемагаючи себе (свої страхи надмірні емоції тощо), ти самовдосконалюєшся.

Саме внутрішній потенціал наших учнів ми намагаємося розвивати на численних семінарах, які окрім нашого почесного президента Петра Ганчака на Закарпатті вже неодноразово проводив і знаний у світі майстер у-шу Му Юй Чунь.

— Наскільки важливе місце у системі у-шу займає дихання, маю на увазі систему дихальних вправ, дихальну гімнастику. До чого може привести неправильне дихання або дихання за матеріалами Інтернет-матеріалів чи книжок?

— Дихання – це один із найважливіших елементів у-шу. Без дихання немає життя. Мені колись дали дуже важливу і корисну пораду: дихати спокійно, урівноважено, розслаблено, без напруження. На мою думку, будь-яке неправильне дихання або зміна принципу вдихання-видихання без учителя, а в цих справах дуже важливий учитель, є дуже небезпечним для життя і здоров’я. Я, не раджу займатися такими експериментами над собою.

— У-шу, яке ви викладаєте, особливо у частині тайцзи-цюань, дуже схоже на гімнастику чи певний танок. Це, мабуть, набір більше оздоровчих, ніж бойових рухів?

— Насправді будь-яка система східних єдиноборств має в собі елементи гімнастики, елементи танцю, систему оздоровлюючих вправ та елементів самооборони. Все залежить від тієї людини, котра спостерігає за цим процесом та загалом від її сприйняття світу.

На Закарпаття у-шу офіційно прийшло у 2005 році завдяки почесному президенту обласної федерації  Петру Ганчаку.

Розповідаючи про у-шу пан Петро робить деякі застереження: «Мушу констатувати, що нині в Україні у багатьох школах у-шу викладається все, що завгодно, але не ушу. Тренери, чи вчителі, навчаючи інших, самі часто не мають кваліфікації і не володіють «ідеологічною» базою. Тому кілька порад тим, хто хоче займатися у-шу. Перед тим, як почати заняття, варто поцікавитися, чи цей клуб є членом Федерації – якщо ні, значить в нього немає спільних програм, він не відповідає за якість викладання. З’ясуйте, де навчався сам наставник – загалом не прийнято приховувати ім’я свого вчителя. Слід остерігатися людей, які показують багато дипломів і сертифікатів. Має існувати чітко вибудована програма по місяцях чи роках. Хоча у-шу потрібно навчатися все життя. Чи розповідає наставник про філософію у-шу? Правильне харчування, правильний спосіб життя? Про життя великих майстрів школи? Про праці великих китайських філософів, історію Китаю, історію у-шу і взагалі світової культури? Як правило, не може вважатися визначальною і ціна за навчання. Існують школи, де плата є чисто символічною, в той час як в інших – невиправдано високою.

P.S.

23-24-25 березня під егідою Закарпатської обласної федерації у-шу у спортзалі Економічного ліцею (Ужгород, пл. Ш.Петефі, 15 ) відбудеться семінар із традиційного у-шу (стилі Орла, тайзцицюань, цигун, масаж), який проводить Майстер, володар четвертого дану з айкідо Ганчак Петро Янович.

Розклад занять: Пятниця – 18:00-21:00 ,Субота – 10.00-12.00 16.00-18.00 ,Неділя-10.00-13.00. Телефон для довідок: (050) 523-71-79. Юрій Юрійович

На фото:

Зліва на право: Олег Чуканов, президент Української федерації у-шу, Петро Ганчак, почесний президент Закарпатської федерації у-шу, та Барнабаш Шомодьї

Павло БІЛЕЦЬКИЙ

«Час Закарпаття» 

Поділіться цим з друзями:

Мітки: Відео, Закарпаття, Ужгород, боевые искусства, спорт, Барнабаш Шомоди, федерация ушу Закарпатья, ушу,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
Народные депутаты хотят разрешить строительство промышленных предприятий, санаториев и баз отдыха в зоне отчуждения ЧАЭС. Соответствующий законопроект прошел первое чтение. - Читати далі
15-16 марта в Ужгороде проходил мастер-класс по свадебной видеографии. Мастер-класс проводили Сергей Глебко & Виктор Иванов, студия WEDEMOTIONS. - Читати далі
Стартует конкурс "Ідея Ікс" - Читати далі
В Ужгороде будет установлен "акварельный" рекорд - Читати далі
Владимир Гоблик примет участие в прямой телефонной линии - Читати далі