Версія: УКР РУС
Є аккаунт?

Забули пароль?

Увійти за допомогою соц сетей:

Голова закарпатського ’’УДАРу’’ розповів про застереження, з якими підписано ’’Угоду про спільні дії опозиційних сил’’

Опубліковано: 25 Января 2012, 23:47:37, Переглядів: 14814, Рубрика: Політика, автор статті: Ужгород Інфо

Сьогодні, 25 січня, у приміщенні Закарпатської обласної організації політичної партії «УДАР В.Кличка», відбулася прес-конференція голови закарпатського УДАРу Валерій Пацкан. Політик розповів про застереження, з якими в неділю Віталій Кличко підписав Угоду про спільні дії опозиційних сил. Також було проаналізовано вплив Угоди на політичне життя в Закарпатті.

22 січня лідер партії «УДАР» Віталій Кличко підписав Угоду про спільні дії об’єднаної опозиції із застереженнями, оскільки в документі КОДу враховано лише частину засад та критеріїв, які «УДАР» вважає принциповими. Про це йдеться у заяві партії.

Партія першою серед опозиційних сил оприлюднила і направила усім опозиційним силам Угоду про співпрацю під час виборів до парламенту і створення демократичної більшості у Верховній Раді наступного скликання. У документі були сформульовані принципи та засади співпраці політичних сил на виборах та після них.
Згодом партія отримала проект угоди від КОДу, який політрада «УДАРу» ретельно вивчила. Саме цей документ із застереженнями підписав Віталій Кличко під час мітингу на Софіївській площі. Необхідність застережень виникла через те, що в документі враховано лише частину позицій, які «УДАР» вважає принциповими.
Підписавши Угоду, партія «УДАР» не вступає до КОДу, але поділяє критичне ставлення до дій нинішньої влади і, усвідомлюючи необхідність зміни влади, співпрацюватиме з іншими опозиційними партіями під час виборчої кампанії та після виборів. В «УДАРі» наголошують на необхідності відновлення довіри в демократичному таборі і сподіваються, що підписання угоди про взаємодію сприятиме цьому.

«Ми запропонували колегам відмовитися від взаємопоборення, хибної і небезпечної риторики про те, які саме визначені партії та кандидати підуть в наступний парламент від опозиції. Бо чим ця риторика відрізняється від заяв можновладців, які для себе вже визначили, хто має бути у новій ВР? Можна , звичайно, узурпувати владу – і то ненадовго, та не можна приватизувати звання опозиції. Тому будь-які дискусії відносно того, хто є «найопозиційнішим опозиціонером» потрібно негайно припинити», – зауважив лідер «УДАРу» Віталій Кличко.

Другим застереженням від «УДАРу» є висунення єдиних кандидатів від опозиції у кожному мажоритарному окрузі не шляхом розподілу квот між партіями, а шляхом попереднього відбору таких кандидатів місцевими виборцями у кожному окрузі.

«Партія виходить з того, що принцип балотування у мажоритарних округах «один округ – один кандидат від об’єднаної опозиції» повинен передбачати попередню оцінку кандидатів від опозиційних сил. Для визначення єдиного кандидата від об’єднаної опозиції в кожному окрузі проводять незалежні дослідження, які визначать рівень підтримки виборцями і рейтинг усіх кандидатів від цих сил. Результати мають бути оприлюднені не пізніше, ніж за півтора місяці до дня голосування. Єдиним кандидатом, якого підтримають усі партії-учасники Угоди, вважається той, хто має найвищу підтримку виборців. Інші кандидати знімають свої кандидатури на користь цього кандидата не пізніше, аніж за місяць до дня голосування», – йдеться в заяві.

Партія домагатиметься врахування зазначених застережень у спільних діях об’єднаної опозиції шляхом переговорів з іншими партіями, які підписали Угоду. Якщо згоди досягнути не вдасться, «УДАР» вважатиме для себе зобов’язуючими лише ті положення Угоди, які не суперечать висловленим застереженням.

Разом з тим, підписавши угоду про спільні дії опозиції, партія «УДАР» готова співпрацювати з усіма опозиційними силами щодо підготовки та погодження кандидатур членів виборчих комісій, залучення спостерігачів та взаємного непоборення опозиційних партій протягом виборчої кампанії. «УДАР» також спільно з колегами по опозиції протистоятиме фальсифікаціям та відстоюватиме результати виборів. А після них, вважають в партії, демократичні сили повинні створити більшість у новому парламенті – задля повернення України на демократичний шлях розвитку, до європейських стандартів та забезпечення гідного життя кожного громадянина», – йдеться в заяві партії «УДАР».

У закарпатському «УДАРі» впевнені, що їхній рейтинг дозволить ударівцям потрапити до числа кандидатів від Об’єднаної опозиції в розрізі закарпатських округів. За даними цілого ряду соціологічних досліджень, УДАР – це єдина політична сила в області, довіра до якої за останній час невпинно росте. Якщо на момент останніх місцевих виборів, що відбувались в жовтні 2010, підтримка партії склала 1,8 – 2%, то на сьогодні за УДАР на Закарпатті вже готові віддати свої голоси 7,2 – 9% краян.

Поділіться цим з друзями:
Відео до статті:
Фото до статті:

Мітки: Ужгород, Закарпаття, Політика, Валерій Пацкан, УДАР Віталія Кличко, УДАР, Відео, фоторепортаж,

Мы в соцсетях
↓ Подписывайтесь! ↓
Останні новини
Напоминаем, вчера было обнаружено, что под прикрытием палатки, в историческом центре города, рядом с памяткой архитектуры ведутся несанкционированные земельные работы - рабочие сносят в палатку арматуру для обустройства фундамента, роют траншеи, снимают б - Читати далі
В кабинах поставили специальные терминалы, и без карты они не сдвинутся с места. Стоимость одного проезда - 22 копейки. Таким образом коммунальщики планируют бороться с теми, кто не платит за содержание подъемников. - Читати далі
Об этом присутствующих на сегодняшнем брифинге журналистов заверил городской председатель Ужгорода Виктор Погорелов. - Читати далі
В виду прогнозируемого значительного похолодания Ужгородский городской голова Виктор Погорелов дал распоряжение организовать пункты обогрева, которые бы помогли предотвратить случаи переохлаждения людей во время морозов. - Читати далі
Сьогодні, 25 січня, в Україні, Білорусії, Росії, Казахстані святкують Тетянин день (День студентства). - Читати далі